
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.4 nF |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Type | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Forward Current | 10 A |
| Forward Voltage | 480 mV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 23 hours ago) |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 130 A |
| Reverse Voltage | 45 V |
| Reverse Current | 80 µA |
| Recovery Time | 40 ns |
| Schedule B | 8541100080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 23 hours ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
